Zavolejte nám

Týdenní oslavy patnáctých narozenin

„Na podzim 2023 oslavíme 15. výročí od otevření, na které chceme pozvat všechny lidi, kteří u nás rádi nakupují. Očekáváme od vás kreativní řešení, jak to udělat. S pozdravem Arkády Pankrác.“

OK, přijímáme tuto výzvu. Začínáme standardní proces – kreativní řešení založená na analýze a vycházející ze strategie. A na konci kampaně bedlivě hlídaná realizace. Čili v reálu je před námi spousta práce, kterou milujeme.

Služby:

 • Fotoprodukce
 • Videoprodukce
 • Eventy
 • Grafický design
 • Sociální média
 • Digital

Kdo nakupuje v Arkádách?

První otázka, před kterou stojíme, zní: Koho budeme na oslavy zvát? Z analýzy návštěvníků vyplývá, že v Arkádách Pankrác nakupují:

 1. lidé, kteří v okolí bydlí,

 2. lidé, kteří v okolí pracují (nejčastěji tzv. bílé límečky, tedy pracovníci a management v kancelářích a firmách).

Při podrobnějším pohledu se první skupina rozpadá na:

 1. seniory,

 2. maminky s dětmi

 3. teenagery.

Druhou skupinu jsme rozdělili na:

 1. pracující v okolí

 2. pracující v centru.

Pět cílových skupin, pět persón

Předkládáme návrh, jak by oslavy měly vypadat. Od pondělí do pátku každý den pro jednu z definovaných cílových skupin, šestý den potom vrchol oslav pro všechny. De facto je to šest eventů v jednom! V pondělí pozveme seniory, v úterý teenagery, ve středu lidi zaměstnané v okolních kancelářích. Ve čtvrtek uspořádáme interní oslavy pro lidi, kteří pracují v Arkádách. V pátek přijdou slavit rodiče s dětmi. Sobota pak bude tím vrcholem a současně zakončením.

Jako součást kreativního řešení propagace oslav jsme navrhli každou z cílových skupin personifikovat. Aktivní seniorka zastupuje lidi, kteří v okolí obchodního centra bydlí a pamatují doby, kdy tu ještě nestál. Teenagerka se školním batohem a nezbytným mobilem představuje mladé lidi, kteří tu bydlí a jsou stejně staří jako Arkády. Jako personifikaci lidí, kteří poblíž centra pracují, jsme zvolili zaneprázdněnou manažerku. Ilustrací pracovníků centra se stal člen ostrahy. A mladá maminka reprezentuje rodiny, které ve čtvrti vychovávají své děti. 

Ti všichni žijí v okolí centra. A my jsme pro každého z nich ušili program na míru.

Píšu píšu Pankrác...

Nejlepší nápady jsou ty nejjednodušší. To se bezezbytku potvrdilo při přípravě klíčového vizuálu a celé komunikační linky. „Pojďme pracovat s tím, že se Pankrác rýmuje s patnáct,“ zaznělo na jednom z úvodních brainstormů. Odtud byl jen krůček k headlinu „Arkády Pankrác: Slavíme patnáct!“

klíčový vizuál kampaně

Jak (ne)sfouknout svíčky

Klíčovou součástí propagace byla krátká videa, kterými jsme zaplavili sociální média a zacílili na cílové skupiny. Každá z persón předvedla svou variaci na téma „Sfoukávám (případně zapaluji) svíčky na dortu.“ Po svém, typicky a s humorem. Na natáčení jsme měli jeden večer a noc. Nezbytnou součástí videí i klíčového vizuálu byl třípatrový dort, který jsme „upekli“, nazdobili a přivezli do Prahy.

6 v 1

Pondělí jsme v Arkádách zasvětili seniorům. Přichystali jsme pro ně AZ kvíz s populárním moderátorem Alešem Zbořilem a autogramiádu herců ze seriálu Ulice. Nechyběla Lucie Vondráčková nebo Hana Holišová.

32

soutěžících v AZ kvízu

180

lidí na autogramiádě Ulice

1050

podpisových karet

120

porcí cheesecaku

Teenageři si přišli na své v úterý, kdy v Arkádách vystoupil Adam Mišík s kapelou.

220

návštěvníků koncertu Adama Mišíka

Středa patřila návštěvníkům, kteří v okolí Arkád pracují. Mohli si vybít vztek na šéfa v Angry Roomu, uvolnit se na masážích a pobavit se u živého podcastu U kulatého stolu s hostem Jankem Rubešem.

53

lidí v Angry Roomu

84

lidí na masážích

220

diváků U kulatého stolu

Ve čtvrtek slavili všichni zaměstnanci Arkád. Rozváželi jsme jim různé dárky

53

písniček na přání

337

obdarovaných zaměstnanců

Rodiče s dětmi měli svůj den v pátek.

68

lidí ve fotokoutku

364

dětských účastníků aktivit

77

vymalovaných omalovánek

52

dětí na laserové střelnici

Hlavním dnem oslav se stala sobota. Publikum bavila řada umělců na street festivalu, z Velké Británie přijel na besedu spisovatel detektivek Robert Bryndza, na řadu přišel i narozeninový dort a týdenní oslavy završil koncert Jana a Marcella Bendigových.

180

lidí na Street Festivalu

400

lidí na autogramiádě Roberta Bryndzy

200

porcí dortu

1000

lidí na koncertě bratří Bendigů