Zavolejte nám

Děláš si kozly?! Brno je hlavní město bizáru

Novinky – 26/06/2023

Přes čtvrt milionu uživatelů sociálních sítí zasažených organicky a skoro půl milionu uživatelů oslovených s pomocí placené propagace. A taky nezanedbatelný poprask v brněnských ulicích a stovky humorných komentářů na Facebooku a Instagramu. Takových výsledků jsme dosáhli s guerillovou kampaní s kontroverzním názvem Děláš si kozly?! pro Galerii Vaňkovka.

„Cílem kampaně byla propagace aplikace pro chytré telefony Jsem Vaňkovka!. Pracovali jsme s minimálním rozpočtem na reklamu a chtěli jsme netradiční formou efektivně zasáhnout cílové publikum. A náš kreativní tým v čele s videomakerem Patrickem Neumannem vymyslel následující: Brno je město, ve kterém je možné (skoro) všechno. Tak proč bychom nepovodili po centru Brna starou paní s kozou?“ vysvětluje náš Account Director Filip Svoboda.

Figurantku s kozou Eliškou jsme 11. května odpoledne nechali za vydatného zájmu kolemjdoucích projít náměstím Svobody a centrem Brna. Nakonec přišly až ke Galerii Vaňkovka, kde si figurantka objednala pomocí aplikace kávu z řetězce kaváren Starbucks. Díky spolupráci s vybranými influencery (TikTokerka LyubovSariheaa a Amy’s World, ale i bývalý fotbalista Petr Švancara) jsme zajistili šíření na TikTok, Instagram i Facebook, ale fotky staré paní vedoucí kozu centrem Brna se během krátké doby rozšířily i na facebookové a instagramové, často recesistické profily (například Pražský institut pro urážení BrnaSquatting Slavs in TracksuitsParalelní listy nebo KKRD boys), kde se virálně šířily.

První fázi kampaně jsme ještě podpořili PR článkem na serveru BrněnskáDrbna.cz, kde jsme vyprávěli příběh ‚zmatené seniorky s kozou bloudící Brnem‘. Během víkendu jsme spustili druhou fázi – billboardovou kampaň s headlinem „Děláš si kozly?!“, na které jsme komunikovali soutěž o kávu ve zmíněném řetězci na rok zdarma za to, že si lidé do telefonu nainstalují aplikaci. Ve vizuálu se objevila figurantka s kozou, kterou řada lidí zaregistrovala pár dní předtím na sociálních sítích.

Ke kampani jsme vyrobili i čepice, mikiny a ledvinky s logem z dílny brněnského ilustrátora Dalibora Maxe Krcha. Tento merch si uživatelé mohli rovněž pořídit v aplikaci za věrnostní body, které se získávají návštěvou Galerie Vaňkovka.

„Samotná myšlenka kampaně byla hodně odlišná od kampaní, které standardně vytváříme. Po kratší úvaze jsem ale vyhodnotil, že marketing má být kreativní a inovativní, a pokud daná značka unese i nevšední komunikaci, je dobré ji vyzkoušet. Díky pečlivě nachystanému komunikačnímu plánu a správné volbě propagace se nám podařilo jednak navýšit počet uživatelů věrnostní aplikace Jsem Vaňkovka! a zároveň rozšířit povědomí o značce Galerie Vaňkovka. To vše samozřejmě i díky partnerovi celé akce, kterou byla společnost Starbucks. Závěrem mohu říci, že jsem velmi rád, že se nám ve spojení s reklamní agenturou Media Age podařilo vytvořit kampaň, která ukázala, že vystoupit z komfortní zóny se občas vyplácí,“ uvedl Tomáš Knop, ředitel Galerie Vaňkovka.

Kampaň dokázala vysoce překonat očekávaný realistický odhad zásahu především díky silnému virálnímu šíření na sociálních sítích. Na Twitteru jsme zasáhli přes 60 000 uživatelů, na Facebooku a Instagramu se zásah pohyboval přes 200 000. Celkově si během 14 dnů, kdy kampaň běžela, aplikaci stáhlo 728 uživatelů.

Novinky – 26/06/2023

  • Sdílet: